Jak dbać o piersi po zabiegu powiększania biustu

De facto piersi z implantami, a więc takie na których wykonano powiększanie biustu starzeją się takim samym rytmem jak naturalne. Oznacza to, że również po pewnym czasie ulegną prawu grawitacji, nieco opadną i staną się mniej jędrne, aniżeli na samym początku. Jest to zupełnie naturalny proces i każdy z nas powinien być na to przygotowany. Mimo, że nie jesteśmy w stanie uniknąć skutków upływu czasu, możemy nieco opóźnić proces starzenia. W tym wypadku niezbędne jest szczególne dbanie o nasze piersi.


Po pierwsze: ujędrnienie. Codzienna pielęgnacja piersi nie może obyć się bez odpowiedniego ujędrnienia oraz nawilżenia. W tym wypadku należy stosować odpowiednie kremy przeznaczone do biustu bądź zwykłą oliwkę.
Po drugie: biustonosz. Odpowiednio dobrany biustonosz to połowa sukcesu. Kupując tą część bielizny powinniśmy zadbać zarówno o rozmiar miseczki jak i obwód. Stanik nie powinien nas uciskać bądź sztucznie zmieniać pozycję piersi. Większość lekarzy odradza biustonosze z fiszbinami, a także chodzenie bez. Pierwsza opcja bardzo uciska implanty, druga natomiast sprawi, że nasz biust szybciej opadnie.
Po trzecie: badania. Każda kobieta u której została przeprowadzona operacja plastyczna piersi powinna pamiętać o regularnych badaniach. Raz dziennie będąc pod prysznicem powinniśmy dokładnie sprawdzić ręką ułożenie naszych implantów. Jeżeli wyczujecie jakieś nieprawidłowości powinniście szybko zgłosić się do lekarza. Raz na parę lat należy również wykonać USG piersi, zwane również mammografią. Stan implantów sprawdzimy również za pomocą rezonansu magnetycznego.