Psychoterapia zamiast zabiegu

Chciałabym wspomnieć, że operacja plastyczna może nie zawsze być rozwiązaniem Twojego problemu. Czasami po zabiegu i poprawieniu wyglądu pewnej części ciała Twoja pewność siebie wcale tak bardzo się nie poprawia. Lub upatrujesz sobie kolejną część ciała, którą według Ciebie trzeba poprawić. W takich wypadkach może się przydać pomoc terapeuty.

Jeśli rozumiesz, że potrzebujesz pomocy psychologicznej, jest to dobry znak. Uznając, że potrzebujesz rozwiązań zamiast żyć przytłoczona przez liczne problemy, już robisz coś, aby wydostać się z tej sytuacji.

Jednak jakiemu leczeniunależy się poddać?

Jest tak wiele terapii psychologicznych na świecie. Kto wie, która naprawdę zadziała dla Ciebie?

Z drugiej strony, ile będziesz musiała wydać; i przez jaki okres czasu?

Znalazłam się w tej sytuacji, gdy byłam młodą matką. Nie wiedziałam, co robić. Wiedziałam, że nie ma żadnej gwarancji, że psychoterapeuta pomoże mi rozwiązać moje problemy. Większość ludzi korzysta z psychoterapii przez długi okres czasu i uzależnia się od swojego psychoterapeuty. Poświęcają dużo czasu i pieniędzy do niczego nie dochodząc.

Jeden z moich przyjaciół od lat korzystał z psychoterapii. Jego spotkania ze swoim psychoterapeutą było czymś, do czego kiedyś przywykł. Płacił dużo pieniędzy za taką miesięczną terapię. To była terapia grupowa.

Ilekroć coś mówił, zawsze wspominał o tym „Mój psychoterapeuta powtarza mi słowa:” Jego psychoterapeuta dawał mu przepis, a on po prostu podążał za nim.

Ja potrzebowałam czegoś drastycznego. Moja sprawa była poważna. Miałam wiele powracających myśli, których nie mogłam zatrzymać bez względu na to, jak bardzo starałam się ich pozbyć. Zawsze byłam wkurzona.

Jednak nie mogłam zapłacić za leczenie. Byłam młodą matką i musiałam cały czas być z moim dzieckiem. Moja teściowa zmarła, kiedy jeszcze byłam w ciąży, a mój teść mieszkał z moim mężem i ze mną.

Na szczęście rozpoczęłam poszukiwanie  psychoterapii na własną rękę czytając wiele książek. Troszczyłam się o interpretację snów, ponieważ miałam wiele żywych snów i zobaczyłam, że wszyscy psychoterapeuci nadawali znaczenie snom.

Postanowiłam zbadać wszystkie istniejące metody interpretacji snów, aż będę w stanie znaleźć właściwą. Miałam dużo szczęścia, ponieważ odkryłam sposób interpretacji snów autorstwa Carla Junga. Jego metoda jest jedyną, która pomaga nam zrozumieć mądre, nieświadome przesłania snów.

Nieświadomy umysł, który wytwarza nasze sny, jest umysłem Boga. Psychoterapii, jaką mamy w przekazach snów, nie można porównać do psychoterapii opartej na przypuszczeniach nieświadomych ludzkich umysłów. Zaczęłam się interesować i szukać czy jest jakiś psychoterapeuta stosujący interpretację snów swoich pacjentów do ich poznania i znalzłam, że Dr Aumer z Wrocławia takie metody praktykuje. Może komuś przyda się jej adres:

Psychoterapeuta dr Wioletta Aumer
aleja Hallera 3/4
53-319 Wrocław
tel. 609822532